REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury: Wiceminister zapewnia, na kolej 67 mld złotych

  • Autor: GP
  • 23 listopada 2016 15:12
Ministerstwo Infrastruktury: Wiceminister zapewnia, na kolej 67 mld złotych Ministerstwo Infrastruktury zajmuje się koordynacją rozwoju sieci trakcyjnej w Polsce. (fot.:pexels.com)

• Ministerstwo Infrastruktury chce wydać wszystkie dostępne środki, czyli 67 mld złotych na inwestycje kolejowe.
• Na konferencji poświęconej tematowi takie działanie zapowiedział wiceminister Andrzej Bittel.
• Za dobrą monetę wobec środowiska kolejowego urzędnik przedstawił dwie ustawy dotyczące kolei, które przeszły przez Sejm.

W środę (23 listopada) wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel był gościem VI Kongresu Kolejowego. W trakcie spotkania miał wystąpienie, które poświęcił inwestycjom w kolej w Polsce. Podkreślił, że obecnie podejmowane są intensywne działania na rzecz wydania całej dostępnej na inwestycje kolejowe kwoty, czyli 67 mld złotych.

- Chodzi nie tylko o to, żeby wydać te pieniądze, ale żeby przyniosło to odpowiedni skutek dla pasażerów i firm. Prawdziwym osiągnięciem będzie dopiero przedstawienie społeczeństwu odpowiednich efektów tych działań – powiedział wiceminister Bittel.

Za sukces, który Bittel mocno wyeksponował w swoim przemówieniu, uznał specustawę kolejową, która przeszła przez Sejm w tym roku. Wprowadziła ona do polskiego systemu prawnego rozwiązania dotyczące uproszczenia oraz przyspieszenia prac nad przygotowaniem i wykonywaniem kolejowych inwestycji infrastrukturalnych.

Wiceminister podkreślił dwie inicjatywy, które przeszły przez Sejm w 2016 roku, których centralnym punktem była kolej, źródło: mib.gov.pl

Przypomniał także uchwaloną 21 października 2016 r. przez Sejm systemową zmianę ustawy o transporcie kolejowym, która dostosowuje polskie prawo do europejskich przepisów dyrektywy 2012/34 w sprawie utworzenia jednolitego obszaru kolejowego.

- Tylko te dwa przykłady świadczą o tym, jak wielka waga przykładana jest przez całą Radę Ministrów oraz parlament do rewitalizacji transportu kolejowego w Polsce - mówił do kolejarzy wiceminister.

Kongres Kolejowy to wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR, Railway Business Forum (RBF) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA