REKLAMA

Ministerstwo Jarosława Gowina zapomniało o start-upach?

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2016 08:58
 Ministerstwo Jarosława Gowina zapomniało o start-upach? Plan Gowina nie zakłada likwidacji dyskryminacji podatkowej funduszy venture capital (fot. jgowin.pl)

• MNiSW pełną parą pracuje nad pakietem przepisów, które mają zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w innowacje.
• Para jednak może pójść w gwizdek, bo plan Gowina nie zakłada likwidacji dyskryminacji podatkowej funduszy venture capital – pisze "Puls Biznesu".

Fundusze venture capital, które są najpowszechniejszą formą inwestowania na świecie na przykład w start-upach, są zaś w Polsce opodatkowane podwójnie: raz podatek płaci spółka, a drugi raz inwestor.

Ten istotny brak wytknęło kolegom z MNiSW Ministerstwo Rozwoju - zaznacza dziennik. "W projekcie brakuje zapisów, które sprzyjałoby rozwoju rynku venture capital (...) Obecnie nowe fundusze kapitałowe z polskim kapitałem są zakładane za granicą, gdzie ich działalność jest neutralna podatkowo" - oceniła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Czytaj też: Instytucje odpowiedzialne za rozwój gospodarki w jednym podmiocie

Żeby pobudzić innowacyjność trzeba dać ulgi spółkom komandytowo-akcyjnym. Dopiero wtedy uda się stworzyć "prawny ekosystem dla rozwoju nowoczesnych technologii opartych na wiedzy, który ma być paliwem dla polskiej gospodarki, gdy zacznie wysychać strumień unijnych środków pomocowych", co stawia sobie za cel MNiSW - podsumowuje dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-04-25 15:31:28
    Ktoś robi z igły widły. Bo jak rozumiem, to mowa o powstającym projekcie w trakcie konsultacji, a nie o przyjętym i opublikowanym w Dzienniku Ustaw prawie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA