REKLAMA

Ministerstwo Nauki tworzy "Białą Księgę Innowacyjności"

  • Autor: PAP/GP
  • 16 marca 2016 11:11
Ministerstwo Nauki tworzy "Białą Księgę Innowacyjności" Prace nad Białą Księgą Innowacyjności prowadzone będą w stałym i otwartym dialogu ze stroną pozarządową. (fot.:pixabay.com)

• 16 marca Ministerstwo Nauki przedstawiło założenia nowego projektu, tzw. "Białej Księgi Innowacji".
• Księga jest początkiem szerokiej dyskusji, która ma doprowadzić do przyjęcia ustawy o innowacyjności.
• Na stronach ministerstwa pojawiła się możliwość zgłaszania nowych pomysłów przez podmioty pozarządowe.

W środę (16 marca) Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego, na którego czele stoi minister Jarosław Gowin przekazało komunikat:

- Rada ds. Innowacyjności rozpoczęła pracę nad Białą Księgą Innowacyjności, która ma stanowić pełny opis procesu rozwoju innowacji, wraz ze wskazaniem występujących w nim barier. Biała Księga będzie punktem wyjścia do prac nad horyzontalną "dużą ustawą" - w odróżnieniu od tzw. "małej ustawy o innowacyjności" skierowanej w dniu 7 marca br. do uzgodnień, opiniowania i konsultacji przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - a efektem tych reform ma być całościowy system wsparcia działalności innowacyjnej.

- Prace nad Białą Księgą Innowacyjności prowadzone będą w stałym i otwartym dialogu ze stroną pozarządową. Mamy bowiem świadomość, że dyskusja na temat ograniczeń i barier działalności innowacyjnej i inwestycyjnej trwa już od wielu lat - chcemy korzystać z doświadczenia jej aktywnych uczestników. W prace nad Białą Księgą chcemy włączyć obywateli. Dlatego uruchomiamy szerokie internetowe konsultacje publiczne, które pozwolą wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie. Konsultacje te potrwają do 15 kwietnia 2016 r.

- Przesyłanie uwag o funkcjonujących barierach i propozycji zmian jest możliwe za pomocą formularza on-line. Uwagi i propozycje zgłoszone w trakcie tych konsultacji będą analizowane przez Międzyresortowy Zespół działający w ramach Rady ds. Innowacyjności. Na tej podstawie opracowana zostanie pierwsza wersja Białej Księgi, która w II/III kwartale br. skierowana zostanie do ponownych konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu zaprezentowana zostanie jesienią, a na jej podstawie przystąpimy do opracowania projektu wspomnianej ustawy.

Ministerstwo kieruje osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach na swoje strony internetowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA