REKLAMA

Ministerstwo Nauki wyda 250 mln zł na branżę motoryzacyjną

  • Autor: GP
  • 08 września 2016 13:43
Ministerstwo Nauki wyda 250 mln zł na branżę motoryzacyjną Resort pod kierownictwem Jarosława Gowina przygotowuje program INNOMOTO. (fot.:.nauka.gov.pl)

• Jarosław Gowin w środę (7 września) przekazał informację, że jego ministerstwo (MNiSW) wyda 250 mln zł na inwestycje w innowacje w branży motoryzacyjnej.
• Projekt wsparcia innowacyjności w przemyśle samochodowym będzie nosił nazwę INNOMOTO.
• Projekt realizować będzie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Jarosław Gowin w wywiadzie telewizyjnym dla TVP precyzował jak będzie działać nowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNISW) zatytułowany INNOMOTO.

Ministerstwo pisze o jego idei na swoich stronach internetowych:

- Ma być „polisą ubezpieczeniową” dla producentów aut, części samochodowych i akcesoriów od ryzyka związanego z inwestowaniem w innowacje.

- Prototypy samochodów bez kierowcy, ultralekkie pojazdy czy układy napędowe do e-busów - to przykłady innowacyjnych projektów, które będą mogły otrzymać dofinansowanie w ramach INNOMOTO. Na nowatorskie rozwiązania w branży motoryzacyjnej przeznaczymy 250 mln zł - powiedział wicepremier Jarosław Gowin w dniach poprzedzających Forum Ekonomiczne w Krynicy, w którym brał udział.

Na tym gospodarczym spotkaniu w górskim kurorcie temat INNOMOTO też był poruszany.

Czytaj: Ryszard Petru uchylił rąbka tajemnicy swojej ambicji politycznej w Krynicy

Program posłuży także zachęcaniu firm z branży motoryzacyjnej do rozszerzenia współpracy z krajowymi ośrodkami naukowymi w formie podwykonawstwa. Chodzi o wachlarz projektów realizowanych wspólnie przez przedstawicieli nauki i biznesu.

- Program INNOMOTO stworzyliśmy w odpowiedzi na głos środowiska biznesu. Wspólnie postawiliśmy diagnozę i zaproponowaliśmy receptę w postaci wsparcia finansowego dla realizacji dwóch szczegółowych celów. Pierwszym jest wzrost innowacji produktowych i technologicznych w branży motoryzacyjnej, drugim – zwiększenie aktywności polskich firm motoryzacyjnych w zakresie B+R – wyjaśnia prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Program będzie przygotowywany w porozumieniu z innymi agendami rządowymi, które działają na rzecz gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-09-08 23:32:34
    Zapewne te pieniądze pójdą na deregulację. Dla ułatwienia produkcji zlikwiduje się normy, zamiast nich każdy producent będzie składał przysięgę u swojego proboszcza. Docelowo p. doktor rehabilitowany zlikwiduje egzaminy na prawo jazdy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA