REKLAMA

Ministerstwo: Nie budujemy dochodów budżetowych kosztem przedsiębiorców

  • Autor: PAP/AT
  • 09 sierpnia 2017 11:28
Ministerstwo: Nie budujemy dochodów budżetowych kosztem przedsiębiorców Pozwalanie na okradanie państwa jest rzeczą skrajnie naganną, z którą właśnie podjęliśmy walkę od początku rządu PiS - mówi wiceminister (Paweł Gruza, fot.msp.gov.pl)

Jest nieprawdą, że budujemy dochody budżetowe kosztem niezwróconego podatku VAT przedsiębiorcom. Kosztem ich płynności finansowej - podkreślił wiceminister finansów Paweł Gruza.

"W opinii publicznej pojawiły się przekazy, że my budujemy dochody budżetowe kosztem niezwróconego podatku VAT przedsiębiorcom, kosztem uszczerbku na ich płynności finansowej. To jest teza fałszywa. Wykluczamy tego typu działanie naszych służb skarbowych" - powiedział wiceszef resortu finansów na konferencji prasowej.

W ministerstwie trwa konferencja podczas, której przedstawiciele MF informują nt. wyłudzeń VAT oraz nieskuteczności w ściąganiu tej daniny za czasów rządów PO-PSL.

Czytaj też: Koniec z deklaracjami VAT?

"Kwestia wyłudzeń VAT powodowała, że państwo stawało się swoistym reketierem, czyli osobą, która pobiera, wymusza płatności na uczciwych przedsiębiorcach. Sytuacja, w której państwo pobiera podatek VAT od uczciwej części gospodarki i pozwala na jego wyłudzanie przez zorganizowane grupy przestępcze jest sytuacją moralną skrajnie negatywną (...) Pozwalanie na okradanie państwa jest rzeczą skrajnie naganną, z którą właśnie podjęliśmy walkę od początku rządu PiS" - podkreślił Gruza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA