REKLAMA

Ministerstwo opracowało specustawę: Planuje dwie duże morskie inwestycje

  • Autor: AT
  • 27 września 2016 07:40
Ministerstwo opracowało specustawę: Planuje dwie duże morskie inwestycje Urzędnicy zapewniają, że dzięki inwestycjom przewidzianym w specustawie rozwinie się potencjał polskich portów oraz firm transportowo-logistycznych (fot.portgdansk.pl)

Ministerstwo gospodarki morskiej chce zrealizować dwie duże morskie inwestycje. Jednak resorty i branża turystyczna przestrzegają przed skutkami ubocznymi.

Ministerstwo Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opracowało specustawę. Jej głównymi założeniami są zabezpieczenia funduszy na połączenie Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską i pogłębienie do 12,5 m toru wodnego Szczecin - Świnoujście. Pierwszy projekt jest wyceniony na 880 mln zł, a fundusze mają pochodzić z budżetu państwa. Jego realizację zaplanowano na lata 2017-2022. Drugi projekt ma kosztować 300 mln zł. Ma zostać sfinansowany z programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2023 - pisze "Rzeczpospolita.

Czytaj też: Ministerstwo gospodarki morskiej wspiera budowę nowych promów

Urzędnicy zapewniają, że dzięki inwestycjom przewidzianym w specustawie rozwinie się potencjał polskich portów oraz firm transportowo-logistycznych. Organizacje środowiskowe i turystyczne mają jednak wiele wątpliwości. Kwestionują główne założenie projektu, że przekopanie Mierzei Wiślanej poprawi bezpieczeństwo państwa - informuje Rzeczpospolita.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA