REKLAMA

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii: Takie zadania stoją przed nowym resortem

  • Autor: PAP/AT
  • 18 stycznia 2018 12:40
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii: Takie zadania stoją przed nowym resortem W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii będę się zajmować szeroko rozumianą polityką gospodarczą - mówi Emilewicz (Jadwiga Emilewicz, fot.twitter.com/MIR_GOV_PL)

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zajmie się trzema obszarami - przedsiębiorczość, czyste powietrze i nowe technologie - wskazała szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz.

"W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii będę się zajmować szeroko rozumianą polityką gospodarczą, tą która została zapisana w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i ten podział ma służyć jeszcze lepszemu, jeszcze szybszemu wdrażaniu strategii" - powiedziała Emilewicz na wspólnej z ministrem Jerzym Kwiecińskim konferencji prasowej nt. zadań nowych resortów.

Jak wymieniła, pierwszym obszarem, jakim będzie zajmował się jej resort będzie przedsiębiorczość.

"A zatem kolejny pakiet ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konstytucja dla biznesu kierowana, przygotowywana w ministerstwie jest po pierwszym czytaniu. W najbliższych dniach mamy nadzieję, że opuści Sejm i uzyska podpis pana prezydenta. To kodeksowe, fundamentalne rozwiązania zmieniające 180 aktów prawnych w Polsce, które budują nowe relacje między przedsiębiorcą a administracją w Polsce" - tłumaczyła.

Czytaj też: Kwieciński: Mamy prawie 200 projektów. Przyspieszamy inwestycje

Drugi obszar - podała - to czyste powietrze. "Sprawienie, aby w polskich miastach żyło nam się wygodnie i komfortowo, i abyśmy nie musieli alarmować o tym, że więcej w Polsce umiera z powodu nieczystego powietrza, niż w wypadkach komunikacyjnych" - dodała.

Trzeci obszar - mówiła - to nowe technologie, wzrost wydatków na badania i rozwój, innowacyjna Polska, Polska start-upowa.

Jak dodała, dla strat-upów jest kolejny pakiet ułatwień legislacyjnych, które wejdą w życie jeszcze w tym roku.

"Te trzy podstawowe obszary, którymi będzie się zajmowało MPiT w dziale gospodarka w ścisłej współpracy z kolegami z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. (...) Będziemy wiele obszarów realizować wspólnie" - powiedziała Emilewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA