REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju będzie stymulowało ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorców

  • Autor: Portalspozywczy.pl/JS
  • 09 maja 2016 12:03
Ministerstwo Rozwoju będzie stymulowało ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorców Radosław Domagalski, wiceszef MR (fot. Piotr Waniorek)

Ministerstwo Rozwoju zamierza stymulować przedsiębiorców do większego zaangażowania na rynkach zagranicznych. Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju, przyznaje, że istotną barierą ograniczającą ekspansję zagraniczną jest brak wiedzy na temat możliwości oferowanych przez rynki zagraniczne.

Radosław Domagalski-Łabędzki w stymulowaniu przedsiębiorców do większego zaangażowania na rynkach trzecich dostrzega szczególną rolę administracji publicznej. Zwraca również uwagę, że jednym z problem ograniczających ekspansję zagraniczną jest brak wystarczającej wiedzy.

- Główną barierą dla firm jest niedostatek wiedzy o możliwościach oferowanych przez rynki zagraniczne. Rozumiemy przez to informacje na temat przetargów, wiedzę o kulturze biznesowej, o budowaniu i podtrzymywaniu relacji, o seminariach, targach i konferencjach – o wszystkim, co sprzyja zwiększeniu częstotliwości kontaktów - mówi wiceminister rozwoju.

Czytaj też: Morawiecki: Obniżenia ratingu Polski to nie koniec świata

- My, jako administracja publiczna, gromadzimy tę wiedzę na bieżąco i chcemy ją przekazywać przedsiębiorcom, tak aby zainteresowali się tymi możliwościami i je wykorzystywali - dodaje. 

Zaznacza również, że niezwykle istotne jest zapewnienie przedsiębiorcom odpowiedniego wsparcia finansowego. 

- Ponadto chcemy zapewnić im instrumenty finansowe wspierające eksport oraz tam, gdzie jest to możliwe - dofinansowanie i możliwość uczestnictwa w wydarzeniach promocyjnych za granicą - mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju.

Cały artykuł dostępny tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA