REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju chce zwiększenia liczby umów w formule PPP

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 lipca 2016 15:16
Ministerstwo Rozwoju chce zwiększenia liczby umów w formule PPP Wiceminister rozwoju Witold Słowik podkreśla, że liczba umów PPP wymaga zwiększenia (fot. Ministerstwo Rozwoju)

• Ministerstwo Rozwoju rozpoczyna prace nad polityką krajową i przeglądem prawa w zakresie PPP.
• Specjalnie powołane grupy robocze zajmą się m.in. przygotowaniem projektu rządowej polityki w tym zakresie.
• Rządowy dokument ma wyznaczyć kierunki i zasady korzystania z formuły PPP.

Ministerstwo Rozwoju będzie chciało uporządkować kwestie związane ze stosowaniem partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Podczas posiedzenia Zespołu ds. Partnerstwa Publiczno-Prywatnego powołano grupy robocze, które zajmą się przeglądem prawa dotyczącego PPP i przygotowaniem projektu rządowej polityki w tym zakresie.

– W ostatnich latach nastąpiło znaczne przyspieszenie jeśli chodzi o podpisywanie umów PPP, jest ich już 101. Uważamy jednak, że ten poziom wymaga zwiększenia – powiedział przewodniczący posiedzeniu wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Wiceminister podkreślił również znaczenie PPP dla realizacji Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, jako jednego ze źródeł pozyskania kapitału na inwestycje.

Jak więc przyspieszyć rozwój partnerstwa w Polsce? Ministerstwo opracowało konkretny plan działań. Jego najważniejsze elementy to opracowanie i uchwalenie polityki rządu w zakresie PPP i przegląd prawa w celu zwiększenia efektywności inwestycji publicznych w tej formule.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA