REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju: Koniec z piecami grzewczymi o niższej niż piąta klasa emisyjna

  • Autor: PAP/AT
  • 01 lutego 2017 11:35
Ministerstwo Rozwoju: Koniec z piecami grzewczymi o niższej niż piąta klasa emisyjna W nowych kotłach wprowadzony ma być zakaz stosowania tzw. rusztów awaryjnych (fot.pixabay.com)

• Piece grzewcze o niższej niż piąta klasie emisyjnej będzie można sprzedawać tylko do końca czerwca 2018 - wynika wypowiedzi dyrektor departamentu innowacji resortu rozwoju Małgorzaty Szczepańskiej.

• Wprowadzony ma być zakaz stosowania tzw. rusztów awaryjnych.

• Ministerstwo Rozwoju przewiduje okres przejściowy dla producentów kotłów grzewczych.

Szczepańska powiedziała na posiedzeniu senackiej komisji środowiska, że jeżeli do 1 października br. producent wyprodukuje kocioł grzewczy o niższej klasie niż piąta (najwyższa), to będzie można go jeszcze sprzedać i zainstalować do końca czerwca 2018 r.

Zapowiedziała ponadto, że w nowych kotłach wprowadzony ma być zakaz stosowania tzw. rusztów awaryjnych. Często takie instalacje są wykorzystywane do spalania śmieci.

Czytaj też: Smog: Co robi rząd?

Szczepańska przekonywała, że ministerstwo rozwoju nie przewiduje problemów, by nowe regulacje dotyczące kotłów grzewczych weszły w życie jeszcze przed sezonem grzewczym 2017/2018. Powiedziała, że mimo, iż rozporządzenie w tej sprawie będzie musiało być jeszcze notyfikowane w KE, to resort zakłada, że "nie ma zagrożenia, by weszło z dniem 1 października".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA