REKLAMA

Ministerstwo rozwoju podsumowało wykorzystanie Funduszy Europejskich

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 01 lutego 2016 12:33
Ministerstwo rozwoju podsumowało wykorzystanie Funduszy Europejskich Ministerstwo Rozwoju opublikowało listę projektów realizowanych z Funduszy Europejskich 2014-2020 zatwierdzonych na dzień 31 stycznia 2016 (fot.fotolia)

• 1050 projektów realizowanych z Funduszy Europejskich 2014-2020 znajduje się na liście opublikowanej przez Ministerstwo Rozwoju.
• Dane dotyczą stanu na 31 stycznia 2016 r. i pochodzą z bazy Centralnego Systemu Teleinformatyczneg.

Ministerstwo Rozwoju opublikowało Listę projektów realizowanych z Funduszy Europejskich 2014-2020 zatwierdzonych na dzień 31 stycznia 2016.

Jak przypomina resort rozwoju każde z państw członkowskich Unii Europejskiej ma obowiązek przejrzystego wydatkowania środków publicznych. Zgodnie z prawem unijnym ma obowiązek publikacji danych na temat każdego przedsięwzięcia realizowanego ze środków Unii Europejskiej oraz na temat firmy, organizacji lub instytucji, które otrzymały wsparcie.

Jest to tak zwana Lista projektów. Celem publikacji listy jest zapewnienie wszystkim zainteresowanym dostępu do informacji o projektach współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Lista projektów realizowanych z Funduszy Europejskich w Polsce w latach 2014-2020 zawiera skrócony opis projektu, numer umowy/decyzji, nazwę beneficjenta, wartość projektu (w złotych, dla projektów EWT w euro), wydatki kwalifikowalne (w zł, dla projektów EWT w euro), wartość unijnego dofinansowania (w złotych, dla projektów EWT w euro).

Poznamy także z niej poziom unijnego dofinansowania w procentach, formę finansowania, miejsce realizacji projektu oraz daty rozpoczęcia i zakończenia realizacji projektu,

Dane dotyczą stanu na 31 stycznia 2016 r. i pochodzą z bazy Centralnego systemu teleinformatycznego SL2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA