REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju powoła Rzecznika Funduszy Europejskich

  • Autor: PAP/MIW
  • 30 października 2017 16:44
Ministerstwo Rozwoju powoła Rzecznika Funduszy Europejskich Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński (fot. twitter.com)

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło nabór kandydatów na stanowisko Rzecznika Funduszy Europejskich - poinformował 30 października resort. Zadaniem rzecznika ma być m.in. proponowanie możliwych usprawnień we wdrażaniu funduszy europejskich, by te pieniądze skutecznie inwestować.

- Rzecznik Funduszy Europejskich będzie dbał o interesy beneficjentów. W przypadku jakichkolwiek problemów, udzieli wsparcia w kontaktach z poszczególnymi instytucjami, które wdrażają fundusze unijne - wyjaśnił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Zgodnie z nowelizacją ustawy z lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (ustawa wdrożeniowa), rzecznik będzie m.in. dokonywał okresowych przeglądów "procedur realizacji krajowych programów operacyjnych, zarządzanych przez Ministerstwo Rozwoju".

- Jego rolą będzie wskazywanie barier i proponowanie możliwych usprawnień we wdrażaniu funduszy europejskich. Chodzi o to, by wybór i realizacja projektów przebiegały sprawnie, a inwestowanie tych pieniędzy było jak najbardziej efektywne - podkreślił wiceminister.

Jak wyjaśniło MR, zgodnie z nowelizacją tzw. ustawy wdrożeniowej, rzecznika obligatoryjnie powołają instytucje zarządzające, a fakultatywnie "inne instytucje systemu realizacji programów operacyjnych"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA