REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju: Sektor kosmiczny przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki

  • Autor: PAP/AT
  • 16 lutego 2017 12:22
Ministerstwo Rozwoju: Sektor kosmiczny przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki Jedną z branż, która obecnie ma w Polsce charakter niszowy, a która może przyczynić się do rozwoju polskiej gospodarki jest sektor kosmiczny (fot.pixabay.com)

• Wdrożenie Polskiej Strategii Kosmicznej sprawi, że w 2030 roku krajowy sektor kosmiczny będzie mógł skutecznie konkurować na europejskim rynku.
• Jego obroty wyniosą co najmniej 3 proc. ogólnych obrotów unijnego rynku kosmicznego - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Polska Strategia Kosmiczna to element Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jej podstawowym założeniem jest "stworzenie nowego modelu rozwoju polskiej gospodarki, opartego w większym stopniu na wiedzy, innowacjach i postępie technologicznym niż na niskich kosztach produkcji".

Jedną z branż, która obecnie ma w Polsce charakter niszowy, a która może przyczynić się do osiągnięcia tego celu jest właśnie sektor kosmiczny - ocenia resort.

Dzięki wdrożeniu Strategii, jak podkreśla Ministerstwo Rozwoju, Polska będzie też miała dostęp do "infrastruktury satelitarnej umożliwiającej zaspokojenie jej potrzeb, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności".

Według resortu branża kosmiczna jest jedną z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie, która stymuluje rozwój nowych materiałów, a tworzone na potrzeby misji kosmicznych nowoczesne technologie znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kosmita Miliarder 2017-02-17 09:27:08
    ;-) Sektor komiczny już świetnie działa, szkoda tylko ze nikt za to nie chce płacić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA