REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju wesprze polski eksport

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 07 września 2016 09:37
Ministerstwo Rozwoju wesprze polski eksport Resort całkowicie zmienia sposób wspierania firm, które chcą się rozwijać za granicą (fot.: magro_kr/flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

Ministerstwo Rozwoju już w przyszłym roku planuje zmiany, które mają wspierać eksport i zagraniczne inwestycje krajowych przedsiębiorstw - podaje "Rzeczpospolita".

Resort całkowicie zmienia sposób wspierania firm, które chcą się rozwijać za granicą. Nowy system będzie scentralizowany i bardziej efektywny dzięki oparciu na nowoczesnym finansowaniu i doradztwie. Jego wdrożenie spowoduje duże zmiany kadrowe w istniejących instytucjach.

Kluczową zmianą będzie powołanie Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAHI). Ma powstać w styczniu 2017 r. na bazie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i połączy przyciąganie inwestycji ze wspieraniem eksportu oraz promocją polskiej gospodarki. Agencja ma organizować zagraniczne misje gospodarcze i targi, tworzyć programy wsparcia dla poszczególnych rynków czy też pomagać przedsiębiorcom w weryfikacji kontrahentów, zdobywaniu informacji o przepisach i barierach regulacyjnych.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA