REKLAMA

Ministerstwo rozwoju zapewnia, że "Polska Wschodnia" może liczyć na 320 mln zł

  • Autor: PAP/GP
  • 20 kwietnia 2016 12:24
Ministerstwo rozwoju zapewnia, że "Polska Wschodnia" może liczyć na 320 mln zł Unijnym dofinansowaniem - jak podkreślił resort - zostaną objęte projekty polegające na stworzeniu sieciowych i innowacyjnych produktów. (fot.:twitter.com/mr_gov_pl)

Od środy (20 kwietnia) mikro, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o pieniądze UE z programu "Polska Wschodnia" na tworzenie innowacyjnych projektów - poinformowało MR. Przedsiębiorstwa powalczą w sumie o 320 mln zł.

Jak wyjaśniło Ministerstwo Rozwoju, konsorcja składające się z co najmniej dziesięciu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą starać się o unijne pieniądze na tworzenie sieciowych produktów w Polsce Wschodniej. Nabór potrwa do 28 czerwca br. Wnioski będzie przyjmować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Chcemy zachęcić przedsiębiorców do wykorzystania potencjału i walorów makroregionu jako podstawy rozwoju biznesu. Dzięki projektom wzrośnie innowacyjność i konkurencyjność firm oraz atrakcyjność Polski Wschodniej. Powstaną również nowe miejsca pracy - ocenił cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Przeczytaj: Sondaż CBOS zbadał jak Polacy oceniają pomysł pomocy państwa kredytobiorcom

Unijnym dofinansowaniem - jak podkreślił resort - zostaną objęte projekty polegające na stworzeniu sieciowych i innowacyjnych produktów, które powstaną poprzez połączenie jedną spójną koncepcją, rozproszonych atrakcji, miejsc czy obiektów.

- Przedsięwzięcie musi objąć: inwestycję w spójną infrastrukturę, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu - zaznaczył resort.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA