REKLAMA

Ministerstwo Skarbu Państwa do likwidacji. Co zamiast?

  • Autor: PAP/jm
  • 23 czerwca 2016 19:43
Ministerstwo Skarbu Państwa do likwidacji. Co zamiast? Holding albo agencja rządowa zamiast resortu skarbu państwa powstanie najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 r. (fot. msp.gov.pl)

Do końca roku powinna zapaść decyzja o likwidacji resortu skarbu państwa. Co zamiast? Holding albo agencja rządowa. Najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 r.

- Chcielibyśmy, aby holding bądź agencja zastępujący MSP, został powołany w pierwszym kwartale 2017 r. - poinformował w czwartek (23 czerwca) dziennikarzy Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa. Zaznaczył, że likwidacja MSP i powołanie nowego podmiotu musi być "zsynchronizowane".

- Zgodnie z obietnicą, którą składaliśmy do końca tego roku powinna zapaść decyzja o likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Moment musi być niezwykle dobrze zsynchronizowany, czyli likwidacja (MSP) musi się nakładać z powołaniem holdingu bądź też agencji rządowej - nad formułą ciągle jeszcze pracujemy - powiedział Jackiewicz.

- I chcielibyśmy, aby to się stało w pierwszym kwartale przyszłego roku, aby ten moment zamknięcia ministerstwa i powołania agencji był ze sobą absolutnie skorelowany - dodał.

W ubiegłym tygodniu Jackiewicz powiedział, że koncepcja powołania instytucji, która miałaby zastąpić MSP jest gotowa i do końca czerwca chciałby ją opublikować. Zaznaczył, że wymaga ona akceptacji Komitetu Rozwoju oraz rządu.

W nowym podmiocie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra skarbu, mają się znaleźć najważniejsze spółki Skarbu Państwa. Wśród nich szef MSP wymieniał m.in. KGHM, Grupę Azoty, PLL LOT, PZU.

Jak mówił, znajdą się też tam być może grupy związane z sektorem energetycznym, co - jak podkreślał - będzie zależało od współpracy z ministrem energii. Głównym celem tego podmiotu ma być dbałość o wzrost wartości spółek Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA