REKLAMA

Ministerstwo Skarbu Państwa za repolonizacją sektora bankowego

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2016 12:05
Ministerstwo Skarbu Państwa za repolonizacją sektora bankowego Minister skarbu Dawid Jackiewicz jest za (fot. PTWP/Piotr Waniorek)

- Polska powinna zwiększać swoje zaangażowanie w sektorze bankowym, bowiem obecnie jest ono niewystarczające, a możliwość zakupu Pekao SA to niepowtarzalna okazja - poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

- Ja sprzyjam tego typu działaniom (...) uważam, że powinniśmy zwiększać nasze zaangażowanie w sektorze bankowym, dzisiaj jest one niewystarczające. Okazja, która się nadarza, czyli nabycie Pekao SA jest niepowtarzalna, będę temu sprzyjał - powiedział Jackiewicz w TVP Info.

Wcześniej minister finansów Paweł Szałamacha informował, że chce, by PZU przejęło Pekao, ale dodał, że cena tej transakcji musi być uczciwa.

Media informowały, że rozmowy PZU z włoskim UniCredit w sprawie przejęcia akcji Banku Pekao powinny zakończyć się do końca października, a ustalenia wokół ceny transakcji krążą między 3 a 3,5 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA