REKLAMA

Ministerstwo Sprawiedliwości: Będą zmiany w prawie upadłościowym

  • Autor: PAP/AT
  • 09 stycznia 2017 06:28
Ministerstwo Sprawiedliwości: Będą zmiany w prawie upadłościowym Rośnie liczba bankrutujących firm (fot.fotolia)

W 2016 roku upadłość konsumencką ogłosiło już niemal 4,3 tys. Polaków. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje zmiany w ustawie.

Co roku bankrutuje kilka tysięcy osób. Resort sprawiedliwości pracuje nad zmianami w ustawie - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

W 2016 roku upadłość konsumencką ogłosiło już niemal 4,3 tys. Polaków. Z danych zebranych przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska wynika, że jest to o 85 proc. więcej niż 2015 roku. Prawnicy zgodnie podkreślają, że upadłości mogłoby być jeszcze więcej, gdyby sądy sprawniej rozpatrywały wnioski.

Tego typu uwagi trafiły też do Ministerstwa Sprawiedliwości, które postanowiło bliżej przyjrzeć się funkcjonowaniu ustawy po już kolejnej nowelizacji, obowiązującej od początku 2016 roku.

Czytaj tez: 100 zmian dla firm. Morawiecki przedstawił pakiet ułatwień dla biznesu

"19 grudnia minister sprawiedliwości powołał zespół do przygotowania zmian w zakresie upadłości konsumenckiej" - mówi główny specjalista z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji resortu Milena Domachowska. Jak dodaje, Instytut Wymiaru Sprawiedliwości pracuje nad ostateczną wersją raportu po analizie postępowań upadłościowych konsumentów na podstawie przepisów obowiązujących od 31 grudnia 2015 roku.

Resort nie podaje w jakim kierunku mogą pójść zmiany, ale środowisko spodziewa się kolejnej liberalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA