REKLAMA

Ministerstwo Środowiska odpowiada na ostre komentarze producentów żywności

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 27 lipca 2016 11:21
Ministerstwo Środowiska odpowiada na ostre komentarze producentów żywności Wiceminister środowiska Mariusz Gajda podkreśla, że w nowym projekcie Prawa wodnego obniżone zostały stawki opłat za pobór wód do celów produkcji napojów (fot. shutterstock.com)

Ministerstwo Środowiska - w odpowiedzi na ostre komentarze producentów żywności, a szczególnie producentów napojów, dotyczące skutków wprowadzenia nowego Prawa wodnego, przesłało komentarz w tej sprawie.

Z pisma wynika, że Polska ma znacznie niższe niż średnia w Europie zasoby wody przypadające na jednego mieszkańca.

"Susza w 2015 roku pokazała, że bez poważnych zmian w gospodarowaniu najważniejszym zasobem dla kraju nie mamy szans na zaspokojenie wszystkich potrzeb gospodarki. Dlatego niezbędne jest racjonalne wykorzystanie wody nie tylko przez mieszkańców, ale przede wszystkim przemysł" - podaje resort środowiska.

Wiceminister środowiska Mariusz Gajda podkreśla, że w nowym projekcie Prawa wodnego obniżone zostały stawki opłat za pobór wód do celów produkcji napojów z 8,20 zł za m3 do 3,00 zł za m3 dla wód podziemnych i z 4,10 zł za m3 dla wód powierzchniowych do 3,00 zł za m3, aby zachować konkurencyjność tego sektora.

- Oznacza to koszt na poziomie 0,3 grosza za pobrany litr wody do celów produkcji, np. soków czy napojów, zarówno w przypadku wód powierzchniowych, jak i podziemnych - podkreśla wiceminister.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA