REKLAMA

Ministerstwo środowiska wznawia wojnę z foliowymi jednorazówkami w sklepach

  • Autor: GP
  • 22 września 2016 06:46
Ministerstwo środowiska wznawia wojnę z foliowymi jednorazówkami w sklepach Za używanie reklamówki teraz płacimy od 5 do 20 groszy. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Ministerstwo środowiska chce ograniczyć używanie foliowych reklamówek. To już kolejna próba minimalizacji użycia tych form opakowań.
• W skrajnym przypadku za foliówkę będzie trzeba zapłacić złotówkę.

Wedle nowych przepisów, do projektu dotarli dziennikarze RMF, resort środowiska chce zaostrzyć prawo dotyczące opakowań foliowych. Celem jest wypracowanie w obywatelach nawyków korzystania z innych niż foliowe, sposobów noszenia i przechowywania zakupów. Do tej pory przedsięwzięcia na tym polu nie przynosiły efektów. Polacy nadal korzystają z foliowych reklamówek.

Dotychczasowe próby zmiany zwyczajów zakupowych Polaków pozwoliły ograniczyć używanie foliowych opakowań o 36 proc., podaje Telewizja Republika.

Wedle badań obecne opłaty za foliowe reklamówki, które wahają się w granicach pięciu do dwudziestu groszy, są zbyt niskie. Jeśli wejdą w życie najbardziej restrykcyjne przepisy trzeba będzie się liczyć nawet z potrojeniem opłaty. W skrajnej wersji cena foliowej reklamowi może być równa złotówce.

Reklamówki foliowe są bardzo wygodne, ale jednocześnie trudne w utylizacji i szkodliwe dla środowiska. Stąd próba ograniczenia ich używania do minimum.

Zmiana przygotowywana przez ministerstwo jest też podyktowana nowymi przepisami unijnymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA