REKLAMA

Ministerstwo stworzy sieć Samorządowych Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych

  • Autor: Farmer.pl
  • 09 grudnia 2015 12:46
Ministerstwo stworzy sieć Samorządowych Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych - Do końca roku przedstawimy harmonogram prac nad wprowadzeniem samorządowych towarzystw ubezpieczeniowych – zapowiada minister (Krzysztof Jurgiel, fot. wikipedia.org/Adrian Grycuk/CC BA-SY 3.0)

Minister Rolnictwa, Krzysztof Jurgiel zapowiedział, że powstanie sieć Samorządowych Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych przy współudziale samorządów.

Minister Rolnictwa, Krzysztof Jurgiel zapowiada stworzenie sieci Samorządowych Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych przy współudziale samorządów powiatowych i gminnych, zrzeszonych w utworzonej Krajowej Izbie Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych, obejmujących w swoim zakresie dopłaty do ubezpieczeń w rolnictwie oraz szkody o charakterze katastroficznym.

- Do końca roku przedstawimy harmonogram prac nad wprowadzeniem samorządowych towarzystw ubezpieczeniowych – zapowiada minister. Będą to mogły być towarzystwa gminne lub powiatowe. – Najpierw państwo wprowadzi kapitał początkowy, następnie składkę – i w przypadku straty dochodów na danym rynku i braku środków, można to działanie wykorzystać z PROW-u, tylko trzeba to wprowadzić – objaśniał minister podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA