REKLAMA

Ministerstwo: W Polsce powstanie tysiące nowych miejsc pracy dzięki Brexitowi

  • Autor: PAP/AT
  • 10 maja 2017 09:23
Ministerstwo: W Polsce powstanie tysiące nowych miejsc pracy dzięki Brexitowi Odbył się szereg spotkań z instytucjami finansowymi i firmami, które mogą być zainteresowane przeniesieniem działalności do Polski - informuje ministerstwo (fot.pixabay)

Szacujemy, że dzięki Brexitowi w Polsce uda się stworzyć kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy - informuje Ministerstwo Rozwoju.

"Szacujemy, że dzięki Brexitowi w Polsce uda się stworzyć kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy. Wartym zauważenia jest fakt, że przyciągane inwestycje charakteryzują się wyższym poziomem zaawansowania. Są to inwestycje, które tworzą produkty o wyższej wartości dodanej i zapewniają wysokopłatne miejsca pracy" - napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

MR podało, że w 2016 roku został wysłany list do najważniejszych instytucji finansowych, w którym zostały przedstawione atuty przemawiające za lokowaniem inwestycji w Polsce oraz zaoferowane zostało osobiste zaangażowanie się w rozmowy członków kierownictwa MR.

Czytaj też: Polacy chcą zdążyć przed Brexitem. Wielka emigracja do Wielkiej Brytanii

"W konsekwencji, odbył się szereg spotkań z instytucjami finansowymi i firmami, które mogą być zainteresowane przeniesieniem działalności do Polski. Ponadto, członkowie kierownictwa MR odbyli szereg wyjazdów do Wielkiej Brytanii w celu udziału w konferencjach poświęconych inwestycjom w Polsce oraz spotkaniach z szefami międzynarodowych koncernów" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA