REKLAMA

Ministerstwo zablokowało ulgi podatkowe dla twórców i artystów

  • Autor: PAP/AT
  • 21 listopada 2016 06:27
Ministerstwo zablokowało ulgi podatkowe dla twórców i artystów Ministerstwo Finansów uważa, że ulgi podatkowe mogłyby służyć do zaniżania zobowiązań podatkowych (fot.shutterstock)

Ministerstwu Finansów zablokowało wprowadzenie korzystnych regulacji podatkowych dla twórców i artystów.

Na zniesienie limitu ryczałtowych 50-procentowych kosztów uzyskania przychodów od 1 stycznia 2017 nie ma szans – pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem dziennika projekt resortu kultury był sabotowany przez resort finansów, który zwlekał z wyliczeniem jego skutków budżetowych i wydaniem pisemnej opinii.

"Wszelkie zmiany w ustawach dotyczących podatków dochodowych, żeby mogły zacząć obowiązywać od 1 stycznia, muszą być opublikowane w Dzienniku Ustaw najpóźniej 30 listopada poprzedniego roku. Zmiany w podatkach dochodowych nie mogą wchodzić w życie w ciągu roku" - powiedziała "Pulsowi Biznesu" Renata Dłuska, doradca podatkowy, partner w kancelarii MDDP.

Czytaj też: Więcej pieniędzy na szkoły artystyczne i podwyżki dla pracowników kultury

Preferencje dla twórców i artystów miały być wprowadzone w ramach nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) - przypomina dziennik.

Resort kultury szacował, że dzięki skasowaniu limitu 50-procentowych kosztów 111 tys. twórców i artystów zyska około 200 mln zł rocznie. Taki byłby roczny koszt zmian dla budżetu państwa - wyjaśnia "Puls Biznesu".

"Ministerstwo Finansów uważa, że te nowe regulacje mogłyby służyć do zaniżania zobowiązań podatkowych. A rząd potrzebuje pieniędzy na realizację kosztownych programów socjalnych" - czytamy w artykule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA