REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z pielęgniarkami

  • Autor: WGK
  • 23 września 2015 14:06
Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z pielęgniarkami Pielęgniarki dostaną podwyżki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zakończeniu negocjacji z pielęgniarkami oraz położnymi i podpisaniu porozumienia.

"Dbając o bezpieczeństwo i jakość opieki nad pacjentami minister zdrowia wraz ze środowiskiem pielęgniarek i położnych wypracował porozumienie. Jest ono gwarancją wzrostu wynagrodzeń i zakończenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Ponadto przewiduje średni wzrost wynagrodzeń, w ciągu czterech lat, o kwotę 1600 złotych" – informuje resort zdrowia

Uzgodnione podwyżki wynagrodzeń zagwarantują wzrost atrakcyjności zawodu pielęgniarki i położnej, co zapewni odpowiednią liczbę wykwalifikowanej kadry w systemie świadczeń opieki zdrowotnej - czytamy w komunikacie.

Wypracowany kompromis wymagał ustępstw z obydwu  stron. Daje jednak poprawę bezpieczeństwa pacjentów, a pielęgniarkom i położnym poczucie stabilności zawodowej, na miarę możliwości finansowych państwa, zachowując równowagę medyczno-ekonomiczną pracodawców, i ich prawo wyróżnienia pracownika  za umiejętności, doświadczenie i jakość wykonywanej pracy - informuje MZ.

Porozumienie pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Izbą Pielęgniarek I Położnych zostało wypracowane przez Ministra Zdrowia za zgodą i akceptacją Premier Ewy Kopacz.

Ostatecznie przyjęto propozycję ministra zdrowia Mariana Zembali, czyli plan podwyższania miesięcznych 400 przez cztery lata. Pielęgniarki wcześniej oczekiwały podwyżki o 1500 zł w ciągu trzech lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anest 2015-09-27 17:12:58
    W szpitalu , w którym pracuję ( lubelskie ) lekarz specjalista ma pensję za cały etat pracy 3200 zł. Czyli za 4 lata pielegniarka bedzie zarabiała wiecej : 2000 zł za cały etat + 1600 podwyżek = 3600 ?????!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA