REKLAMA

MON: Miliardowe zlecenia na remonty w polskich stoczniach

  • Autor: AT
  • 17 listopada 2016 08:59
MON: Miliardowe zlecenia na remonty w polskich stoczniach Z myślą o Marynarce Wojennej MON przygotowało 21 różnych programów, które częściowo nasze stocznie mogą realizować samodzielnie, a inne we współpracy międzynarodowej (fot.wikipedia/Monster4711)

• MON przygotowało 21 różnych programów, które realizować będą stocznie w Gdyni, Szczecinie i Gdańsku.
• Mogą one być realizować samodzielnie przez stocznie lub we współpracy międzynarodowej.

Miliardowe zlecenia na budowę nowych jednostek i remonty mają w pierwszej kolejności trafić do polskich stoczni - tak zapowiada "Nasz Dziennik", który powołuje się na wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak czytamy w "Naszym Dzienniku", chodzi o cztery zakłady w Gdyni, Szczecinie i Gdańsku. Znajdujące się tam stocznie już teraz odpowiadają za remonty większości okrętów i jednostek pomocniczych, a już wkrótce mają do nich trafić zlecenia na budowę nowych dużych jednostek - zapowiada pułkownik Wojciech Kaźmierczak z departamentu polityki zbrojeniowej.

Z myślą o Marynarce Wojennej MON przygotowało 21 różnych programów, które częściowo nasze stocznie mogą realizować samodzielnie, a inne we współpracy międzynarodowej. Oznacza to ogromne zamówienia, liczone w miliardach złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA