REKLAMA

MON: Śmigłowce w ramach pilnej potrzeby, zaproszono podmioty z przetargu

  • Autor: PAP/JS
  • 18 października 2016 15:36
MON: Śmigłowce w ramach pilnej potrzeby, zaproszono podmioty z przetargu MON uważa, że negocjacje ws. Caracli zostały zakończone, a nie zerwane (Fot. PTWP)

Minister obrony mając pełną świadomość konieczności zakupu śmigłowców dla polskiej armii z budżetu MON, zaprosił do wstępnych rozmów trzy podmioty, które brały udział w poprzednim przetargu; zakup miałby odbyć się w ramach pilnej potrzeby operacyjnej – podało MON.

Zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON Beata Perkowska w wygłoszonym dla mediów oświadczeniu powiedziała, że zaproszenie do rozmów zostało wystosowane do PLZ Mielec, PLZ Świdnik i firmy Airbus. Rozmowy dotyczą zakupu śmigłowców w ramach pilnej potrzeby operacyjnej zgłoszonej przez siły zbrojne.

Perkowska oceniła, że poprzednie postępowanie na śmigłowce uprzywilejowywało jeden z podmiotów, "do tego stopnia, że ówczesny minister obrony Tomasz Siemoniak dokonał bezprawnej zmiany wstępnych założeń techniczno-taktycznych".

"Polsce chciano sprzedać Caracala drożej niż Brazylii czy Kuwejtowi" - stwierdziła. Podkreśliła, że negocjacje zostały zakończone, a nie zerwane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA