REKLAMA

Morawiecki: Deficyt budżetowy poniżej 3 proc. PKB priorytetem

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 14:43
Morawiecki: Deficyt budżetowy poniżej 3 proc. PKB priorytetem Wicepremier Mateusz Morawiecki (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Priorytetem będzie utrzymanie deficytu budżetowego poniżej 3 proc. PKB - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.
• Podkreślił wagę wymiaru europejskiego w życiu gospodarczym.

- Chcę zapewnić, że dla nas ogromnym priorytetem będzie utrzymanie w ryzach deficytu budżetowego państwa poniżej 3 proc. (PKB - red.). Jest to ważne z punktu widzenia percepcji rynków finansowych, rynków kapitałowych (...), jest to potrzebne z punktu widzenia oglądu sytuacji gospodarki polskiej przez agencje ratingowe, jak już wszyscy w tym roku się tego nauczyliśmy - podkreślił.

Czytaj też: Szydło podpisała rozporządzenie ws. powołania KERM

Dodał także, że "chcemy być dobrym krajem członkowskim Unii Europejskiej", który "dba o jednolity rynek i swobodę przepływu". - I będziemy też zabiegać o to, żeby te swobody, które przekładają się na pozytywny wzrost gospodarczy Polski, żeby one również były lepiej postrzegane, niż są do tej pory. Bo nie chcemy być krajem członkowskim traktowanym gorzej, niż te najsilniejsze kraje Unii Europejskiej - zaznaczył Morawiecki.

Podkreślił, że wymiar europejski jest niezwykle ważnym obszarem życia gospodarczego, praktycznie dla każdego z ministrów zasiadających w KERM. Wskazał, że nad zgodnością polskich regulacji z prawem Unii Europejskiej w Komitecie czuwał będzie wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA