REKLAMA

Morawiecki liczy na ekspansję polskiego biznesu

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 19 stycznia 2016 10:25
Morawiecki liczy na ekspansję polskiego biznesu Morawiecki: "Jednym z celów resortu rozwoju jest ekspansja polskiego eksportu i kapitału zagranicę" (Fot. PTWP/Eliza Madej)

Jednym z celów resortu rozwoju jest ekspansja polskiego eksportu i kapitału zagranicę - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego.

"Poprzez stworzenie Agencji Wspierania Eksportu, która skupi w sobie zadania kilku podmiotów, które dziś pomagają firmom w zagranicznej ekspansji będziemy mogli efektywniej wspierać polskie przedsiębiorstwa w zdobyciu najbardziej egzotycznych rynków" - poinformował Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że "jak najbardziej chcielibyśmy pozyskiwać inwestycje zagraniczne. Ważne jest jednak, aby były to inwestycje, które są maksymalnie zaawansowane z punktu widzenia technologicznego. Takie, które są innowacyjne, tworzą sieć kooperantów, kreują współpracę z uczelniami i które spowodują, że w globalnym łańcuchu wartości dodanej Polska będzie się przesuwać coraz wyżej".

Czytaj całość na www.wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sonia1940 2016-01-19 10:38:07
    Brawo Panie ministrze, tak trzymać,nie chcemy być tylko krajem podzespołówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA