REKLAMA

Morawiecki: Mamy decyzję ws. kolejnej inwestycji w motoryzacji

  • Autor: PAP
  • 13 października 2016 11:23
Morawiecki: Mamy decyzję ws. kolejnej inwestycji w motoryzacji (Fot. Kancelaria Premiera/Flickr, lic. CC0)

• Za inwestycją w Jaworze przyjdą kolejne - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.
• Mamy decyzję ws. kolejnej dużej inwestycji amerykańskiej na kilkaset miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym - poinformował.

- Mogę powiedzieć już dzisiaj, że właściwie mamy decyzję kolejnej dużej inwestycji amerykańskiej na kilkaset kolejnych miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym, związanej również z szeroko rozumianym sektorem samochodowym - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej wraz z premier Beatą Szydło mówił o zakończeniu negocjacji o lokalizacji w Jaworze na Dolnym Śląsku fabryki silników koncernu Mercedes-Benz. Podkreślił, że to kolejny etap realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Już odeszliśmy od tego etapu gwałtownego wyprzedawania wszystkiego, już nie jesteśmy montownią AGD, jak to wyłącznie było w minionych latach. Cieszymy się z bardzo wielu tego typu inwestycji, ale w szczególności cieszymy się z tych inwestycji, które przyprowadzają nad Wisłę inwestycje wysoko zaawansowane technologicznie, które przekładają się na wiele pozytywnych aspektów rozwoju gospodarczego - mówił.

Wskazał, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości przede wszystkim zależy na wzmocnieniu kadr wysoko wykwalifikowanych, wartości dodanej produktów.

- Silnik Mercedesa "made in Poland" - trudno sobie wyobrazić lepszy przykład na rozwój technologicznych w kontekście Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreślił.

- To na pewno będzie perła współpracy polsko-niemieckiej. Niemcy są dla nas kluczowym partnerem gospodarczym i są też dla nas jednym z głównych partnerów inwestycyjnych. Taka marka, jak Mercedes na pewno będzie świadczyła o atrakcyjności inwestycyjnej Polski - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Nick 2016-10-13 11:51:00
    Jakoś zapomniał wspomnieć, że negocjacje w tej sprawie prowadził już poprzedni rząd. Takie decyzje podejmuje się w dłuższym okresie czasu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA