REKLAMA

Morawiecki: Na razie prognozy wzrostu PKB niezmienione

  • Autor: PAP/JS
  • 17 listopada 2016 14:07
Morawiecki: Na razie prognozy wzrostu PKB niezmienione Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów (fot.podkarpackie.pl)

Na razie prognoza wzrostu PKB, taka jaka jest zapisana w budżecie - na ten rok 3,4 proc., a na przyszły - 3,6 proc. - zostaje niezmieniona - poinformował dziennikarzy Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

"Odbicie w inwestycjach i również dość silny eksport powinny popchnąć gospodarkę z powrotem do góry, tak, że sądzę, że po tym dołku, który się wiąże też z nieprzygotowaniem projektów z funduszy unijnych (...) oraz z niewydawaniem pieniędzy, nieinwestowaniem przez samorządy, po tym dołku za jeden lub dwa kwartały zobaczymy trend wzrostowy" - powiedział Morawiecki.

Czyli prognoza 3,4 na ten rok pozostaje niezmieniona - dopytywali dziennikarze, a Morawiecki odpowiedział: "Na razie prognoza na przyszły rok taka jaka jest w budżecie zostaje niezmieniona (...) Na ten rok 3,4, na przyszły rok 3,6".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA