REKLAMA

Morawiecki: NBP i KSF pracują nad rekomendacjami ws. kredytów frankowych

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2017 22:01
Morawiecki: NBP i KSF pracują nad rekomendacjami ws. kredytów frankowych Rekomendacje mają iść w kierunku dobrowolnej konwersji kredytów frankowyc (fot.fotolia)

NBP i Komitet Stabilności Finansowej pracują nad szczegółowymi rekomendacjami m.in. dot. "popychania banków" w kierunku dobrowolnej konwersji kredytów frankowych szybciej; ten proces przebiega za wolno - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Co do kredytów frankowych, to tutaj, jak rozumiem, Narodowy Bank Polski i Komitet Stabilności Finansowej (...) pracują nad szczegółowymi rekomendacjami, w ślad za ustawą zaproponowaną przez pana prezydenta, żeby nie tylko spready były tą częścią, która ma podlegać dodatkowej weryfikacji, ale żeby również popychać banki w kierunku dobrowolnej konwersji szybciej, bo ten proces przebiega za wolno" - powiedział Morawiecki w poniedziałek w Polsat News.

Chodzi "również to, o co też pytają klienci, czyli klauzule abuzywne (niedozwolone - red), które zostały określone jako takie przez sądy, to też jak najbardziej one jak najszybciej powinny zostać wdrożone w relacji pomiędzy kredytobiorcą a bankiem" - dodał Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA