REKLAMA

Morawiecki: Negocjacje offsetu za Caracale trwają, są bardzo trudne

  • Autor: PAP/JS
  • 05 sierpnia 2016 14:59
Morawiecki: Negocjacje offsetu za Caracale trwają, są bardzo trudne Negocjacje umowy offsetowej, mającej towarzyszyć kontraktowi na zakup 50 śmigłowców wielozadaniowych Caracal, trwają i są bardzo trudne - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w Opolu (fot. MR/twitter)

• Negocjacje umowy offsetowej, mającej towarzyszyć kontraktowi na zakup 50 śmigłowców wielozadaniowych Caracal, trwają i są bardzo trudne - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w Opolu.
• Od efektu negocjacji zależy umowa na zakup śmigłowców.

Morawiecki odniósł się w ten sposób do pytania o doniesienia Radia Zet i Naszego Dziennika. Sugerują one, że wart ok. 13,3 mld zł kontrakt na Caracale jest bliski zerwania wobec impasu w prowadzonych przez Ministerstwo Rozwoju negocjacjach umowy offsetowej.

- Te negocjacje są bardzo trudne, ale negocjacje lubią ciszę, więc szczegółów negocjacji z Airbus Helicopters nie mogę ujawniać. One są prowadzone w sposób bardzo rzetelny po naszej stronie - zapewnił minister rozwoju.

- Chcemy rzeczywiście, żeby ta transakcja się domknęła, ale chcemy, żeby ona domknęła się na warunkach jak najlepszych dla nas, czyli negocjujemy umowę offsetową w takim rozmiarze, aby była korzystna. W ostatnim czasie, jeżeli nastąpiło jakieś usztywnienie stanowiska ze strony francuskiej, to my oczywiście twardo negocjujemy, ale szczegółów nie będę podawał - zastrzegł.

Morawiecki podkreślił, że Ministerstwo Rozwoju negocjuje umowę offsetową z intencją "pozytywnego zakończenia tego kontraktu, tej inwestycji". - Nie wycofujemy się, nie zrywamy, nie zawieszamy tych negocjacji; toczymy je tak, jak do tej pory - zadeklarował.

Podobnie wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, który jest też przewodniczącym komitetu negocjacyjnego (MR negocjuje kwestie offsetu) powiedział na konferencji prasowej w KPRM, że negocjacje są "wielotorowe i skomplikowane". - Dopóki nie będzie finalnego rozstrzygnięcia, nie komentujemy przebiegu negocjacji, ani niczego co jest związane z procesem negocjacji. Rozumiem, że wzbudza (offset - red.) duże emocje, natomiast dla dobra negocjacji komentowanie czegokolwiek nie byłoby właściwe"- powiedział Domagalski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA