REKLAMA

Morawiecki o strategii rozwoju: Ma służyć mieszkańcom terenów mniej zadbanych

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lutego 2016 15:49
Morawiecki o strategii rozwoju: Ma służyć mieszkańcom terenów mniej zadbanych Wicepremier spotkał się w Warszawie m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu (fot. twitter.com)

· Wicepremier spotkał się w Warszawie m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu oraz z przewodniczącym klubu PiS Ryszardem Terleckim.
· Strategia rozwoju przygotowywana przez Ministerstwo Rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych.
· Kluczowy będzie rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie.

"Spotkanie dotyczyło planu odpowiedzialnego rozwoju, czyli strategii, którą wkrótce będę prezentował na Radzie Ministrów. Chciałem przedyskutować poszczególne elementy związane z planem regionalnym, reindustrializacją, innowacjami. Bardzo konkretne rzeczy związane z planami naszego ministerstwa" - relacjonował dziennikarzom po spotkaniu Morawiecki.

Pytany o to, czy przedstawi swój plan na wtorkowym posiedzeniu rządu odpowiedział, że nastąpi to albo we wtorek (9 lutego), albo za tydzień.

"Ten plan dotyczy tego, w jaki sposób w dzisiejszych okolicznościach wokół nas, w sytuacji pokryzysowej - miejmy nadzieję, że Europa z powrotem nie wpadnie w jakieś tarapaty - Polska najlepiej powinna się rozwijać na kolejne pokolenia, pięć, dziewięć, piętnaście, dwadzieścia lat" - mówił. "Kwestia, którą bardzo mocno będziemy akcentować, to jest rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie" - podkreślił.

Morawiecki zaznaczył, że chodzi również o rozwój w ramach regionów. Jako przykład podał województwo mazowieckie - jak mówił, w części tego województwa średnia dochodów na mieszkańca przekracza średnią unijną, ale są takie części, które charakteryzują się niewielkim dochodem na mieszkańca.

"Chcielibyśmy w konstruktywnym dialogu z marszałkami doprowadzić do takiej zmiany niektórych programów regionalnych, by one służyły bardziej mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych" - powiedział wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA