REKLAMA

Morawiecki: Osłabienie złotego pomaga eksporterom

  • Autor: PAP/AT
  • 05 grudnia 2016 11:23
Morawiecki: Osłabienie złotego pomaga eksporterom Osłabienie złotego przyczyni się do dobrego wzrostu gospodarczego - uważa wicepremier (Mateusz Morawieckifot.mf.gov.pl)

• Nie ma planów interwencji na złotym -  powiedział na konferencji wicepremier Mateusz Morawiecki.
• To osłabienie, i to nie specjalnie intensywne, pomaga eksporterom i przysłuży się gospodarce - dodał.

Morawiecki pytany o konieczność interwencji na rynku złotego powiedział, że złoty jest walutą płynną i nie raz w ciągu ostatnich ośmiu - dziewięciu lat bardzo nam to pomogło w buforowaniu ryzyk makroekonomicznych.

"Również dzisiaj, pamiętajmy o tym, że to czasowe osłabienie, zresztą nie jakieś intensywne (...) pomaga eksporterom i myślę, że przyczyni się do dobrego wzrostu gospodarczego" - powiedział Morawiecki na briefingu przed konferencją poświęcona wdrażaniu funduszy europejskich "Fundusze Europejskie. Nowoczesna gospodarka siłą rozwoju".

Minister zaznaczył, że złoty nie raz był słabszy niż obecnie.

Czytaj też: Morawiecki uspokaja: W 2017 r. PKB Polski będzie jednym z najlepszych w Europie

"Nie mamy dziś w zamyśle żadnych interwencji w tym zakresie" - zapewnił.

Gdy zaczęły dochodzić dane o wynikach włoskiego referendum, kurs USD/PLN przekroczył poziom 4,25 zł. Rano sytuacja wyraźnie zaczęła się stabilizować - o 09.30 za amerykańską walutę płaciliśmy niewiele ponad 4,20 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA