REKLAMA

Morawiecki: Pod koniec roku możliwa pozytywna inflacja

  • Autor: PAP/JS
  • 19 października 2016 18:02
Morawiecki: Pod koniec roku możliwa pozytywna inflacja Wicepremier, minister rozwoju i finansów podczas debaty towarzyszącej pierwszemu czytaniu projektu ustawy budżetowej na przyszły rok zaznaczył, że założony poziom inflacji (1,3 proc.) w 2017 r. "nie jest wzięty z sufitu". (fot. Sejm/twitter)

• W tym roku może się jeszcze pojawić pozytywna inflacja, analizy NBP wskazują, że może ona wynieść 0,5 proc. - ocenił w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki.
• Dodał, że zakładana w projekcie budżetu na 2017 r. inflacja na poziomie 1,3 proc. jest realna.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów podczas debaty towarzyszącej pierwszemu czytaniu projektu ustawy budżetowej na przyszły rok zaznaczył, że założony poziom inflacji (1,3 proc.) w 2017 r. "nie jest wzięty z sufitu".

"Deflacja już dzisiaj maleje, z 0,9 proc. na 0,8 proc., a ostatni odczyt deflacji był na 0,5 proc. W tym roku może się jeszcze pojawić pozytywna inflacja (...) Analizy NBP pokazują, że już (...) w grudniu nie jest wykluczone, że będzie 0,5 proc. na plusie" - powiedział.

"Myślę, że ta inflacja na poziomie 1,3 proc. jest jak najbardziej możliwa" - dodał Morawickie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA