REKLAMA

Morawiecki: Polska może w Europie wygrywać z najlepszymi

  • Autor: bad
  • 15 czerwca 2016 15:27
Morawiecki: Polska może w Europie wygrywać z najlepszymi - Jesteśmy w grupie doganiającej najbogatsze gospodarki - zauważa wicepremier Mateusz Morawiecki. (Fot. MR)

- Przyszłość Polski w Europie mniej więcej jest taka sama jak naszej drużyny piłkarskiej – możemy wygrywać z najlepszymi. Musimy natomiast grać drużynowo - przedsiębiorstwa, administracja publiczna i nauka powinny współpracować – uważa minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Morawiecki twierdzi, że jednym z zaleceń dla Polski jest wypracowanie długoterminowych oszczędności. - Musimy wewnętrznie nauczyć się generować oszczędności w kraju. To jest kluczowe dla zmiany modelu gospodarczego ostatnich 25 lat – podkreśla wicepremier.

Czytaj też: Prawie 3 mld zł w ramach programu Start in Poland

Dodaje, że niebawem przedstawi rekomendacje, które mają przyczynić się do promowania długoterminowych oszczędności polskiego społeczeństwa.

Zwraca również uwagę, że Polska powinna wypracowywać wspólne stanowisko z Europą, ale mieć także na względzie swoje charakterystyczne położenie.

- Jesteśmy w grupie doganiającej najbogatsze gospodarki, dlatego wdrażane u nas rozwiązania  powinny być wspólnym mianownikiem pomiędzy tymi dwoma rzeczywistościami – mówi szef Ministerstwa Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA