REKLAMA

Morawiecki: Polski rynek zareagował na Brexit relatywnie łagodnie

  • Autor: PAP/JS
  • 24 czerwca 2016 10:14
Morawiecki: Polski rynek zareagował na Brexit relatywnie łagodnie "My nie jesteśmy jedynym rynkiem, który reaguje i zareagowaliśmy (...) relatywnie stabilnie, relatywnie łagodnie" - twierdzi Morawiecki (Fot. PTWP/Eliza Madej)

• Nie jesteśmy jedynym rynkiem, który reaguje na Brexit, zareagowaliśmy relatywnie stabilnie, relatywnie łagodnie - ocenił w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
• Myślę, że po kilku dniach, po tygodniu będzie spokojniej - powiedział.

"Obecnie złotówka nie osłabiła się tak bardzo, jak niektórzy prognozowali, obligacje również się zachowują w miarę stabilnie; tzn. osłabiły się trochę, ale nie więcej np. niż na parę dni po ogłoszeniu obniżki ratingu, czyli nie ma tutaj takiego bardzo dramatycznego przereagowania" - powiedział wicepremier.

Czytaj też: Brexit: GPW na czerwono

"My nie jesteśmy jedynym rynkiem, który reaguje i zareagowaliśmy (...) relatywnie stabilnie, relatywnie łagodnie" - dodał.

Pytany, ile potrwa największa zmienność również na polskim rynku, odparł: "myślę, że (...) po kilku dniach, po tygodniu będzie spokojniej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA