REKLAMA

Morawiecki: Prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami

  • Autor: PAP/JS
  • 10 listopada 2016 17:35
Morawiecki: Prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki (Fot. PTWP/Eliza Madej)

Prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami i myślę, że w ciągu 6-9 miesięcy usłyszycie państwo o bardzo wielu nowych inwestorach amerykańskich, którzy do Polski przyjeżdżają – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że to największa liczba inwestycji, w sprawie których toczą się rozmowy. "Sporo z nich dotyczy przemysłu obronnego, ale nie tylko" - podkreślił szef resortu rozwoju i finansów, który w czwartek odwiedził zakłady PZL Mielec.

Wicepremier zaznaczył, że ze względu na "niespokojne czasy" rząd przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa. "Moją rolą jest, żeby to bezpieczeństwo przekładało się na rozwój przemysłu obronnego" - mówił.

Przypomniał, że to właśnie z przemysłu obronnego wywodzi się m.in. internet czy GPS. "Również inne nowinki, i dlatego razem z ministrem Macierewiczem (ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem - red) chcielibyśmy sprząc ze sobą zamówienia, rozwój poszczególnych zakładów, żeby były odpowiednio skorelowane z polskim przemysłem" - dodał wicepremier.

Czytaj też: Morawiecki: Eksport oraz przemysł obronny są dla nas bardzo ważne

Morawiecki podkreślił, że rządowi zależy na budowie polskiej myśli technicznej - "na tworzeniu takich elementów innowacyjnych, które będą opierały się o polską myślą techniczną, ale zaszczepioną w globalnych łańcuchach wartości. Tutaj (w PZL Mielec - red) tego sporo zobaczyłem" - powiedział.

Przypomniał, że teren, na którym funkcjonuje PZL Mielec, włączony jest do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Była to pierwsza SSE, która powstała w kraju.

"W ostatnim czasie strefa nabiera rumieńców, przychodzą tutaj nowi inwestorzy. (…) Dzisiaj bardzo ładnie rozwinęła skrzydła i zakłady takie jak te są chlubą SSE. To na pewno symbol reindustrializacji, o jaki nam chodzi" - podkreślił minister rozwoju i finansów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA