REKLAMA

Morawiecki: Spór o Trybunał wpływa na gospodarkę, ale nie zasadniczo

  • Autor: GP
  • 09 czerwca 2016 09:28
Morawiecki: Spór o Trybunał wpływa na gospodarkę, ale nie zasadniczo Wicepremier podaje przykłady inwestycji Daimlera w Polsce jako decyzji na którą mały wpływ mogły mieć kontrowersje wokół TK. (fot.:twitter.com/MR_GOV_PL)

• W rozmowie z 8 czerwca Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju przypomina, że obecna sytuacja wymaga nowego podejścia do gospodarki.
• Przypomina, że o ile spór o Trybunał Konstytucyjny ma wpływ na gospodarkę, nie jest on tak zasadniczy, jak by mogło się to wydawać.

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu Rzeczpospolitej. Rozmowę z wicepremierem i ministrem rozwoju opublikowano 8 czerwca, a skupia się ona na aspektach gospodarczych.

Mateusz Morawiecki zaznacza, że sytuacja globalnej gospodarki jest dla każdego kraju dzisiaj wyzwaniem. Twierdzi wręcz, że działanie według starych zasad gospodarki i globalizacji nie pozwoli się rozwijać.

- W wielu obszarach życia społeczno-gospodarczego w Polsce nic już nie powinno być takie, jakie było do tej pory - mówi Morawiecki, po czym zapytany o to jak spór o Trybunał Konstytucyjny odbija się na polskiej ekonomii mówi. - Ludzie oczekują czarno-białych odpowiedzi, a prawda jest taka, że wpływ konfliktu wokół TK na gospodarkę istnieje, ale nie ma charakteru zasadniczego.

Czytaj: PiS forsuje zmiany w mediach

Morawiecki przypomina, że skoro zagraniczni inwestorzy podejmują decyzje o bardzo dużym zaangażowaniu w Polsce, to znaczy, że znaczenie tego kryzysu nie jest decydujące dla ich decyzji biznesowych.

Wicepremier podaje przykłady inwestycji Daimlera i innych kroków zachodnich partnerów biznesowych: Francuzów, Niemców i Amerykanów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA