REKLAMA

Morawiecki: Stawiamy na bardzo dobry rozwój infrastruktury konwencjonalnej

  • Autor: bad/PAP
  • 18 kwietnia 2016 19:45
Morawiecki: Stawiamy na bardzo dobry rozwój infrastruktury konwencjonalnej Wicepremier Mateusz Morawiecki mówił o roli nowoczesnych sieci transportowych w gospodarce. Fot. Ministerstwo Rozwoju

• Aby transport uczynić go bardziej efektywnym i wydajnym, stawiamy na bardzo dobry rozwój infrastruktury konwencjonalnej - powiedział minister Morawiecki.
• Ważna jest też gęsta sieć połączeń, wykorzystanie innowacji i wyników badań.
• Dysponujemy środkami na rozwój infrastruktury, zarówno z funduszy unijnych, jak i budżetu państwa i budżetów samorządowych.

18 kwietnia 2016 r. wicepremier Mateusz Morawiecki wziął udział w inauguracji międzynarodowej konferencji Transport Research Arena 2016. W debacie pod hasłem "Innowacyjne rozwiązania dla mobilności jutra" mowa była o uspójnieniu systemu transportowego i jego wpływie na zrównoważony rozwój gospodarczy, społeczny i regionalny. 

Nowoczesna sieć transportowa pozwalająca na swobodne i szybkie przemieszczanie się osób oraz towarów stanowi jeden z fundamentów konkurencyjności gospodarki, co zostało podkreślone w przyjętym przez rząd Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

"Istotnym impulsem będzie nie tyle podążanie utartymi szlakami rozwoju ośrodków i mechanizmów transportowych, ile raczej poszukiwanie nowych, jak np. transport elektryczny, a także bezzałogowce. Chcemy, by nasz system był bardziej multimodalny niż dotychczas – łączył sieć transportu drogowego, kolejowego, morskiego, śródlądowego i lotniczego – powiedział wicepremier Morawiecki".

Zaznaczył jednocześnie, że zrównoważony rozwój społeczny i regionalny to położenie nacisku na procesy rozwojowe, nie tylko aglomeracji, ale także mniejszych miast i obszarów wiejskich, przy równoczesnej poprawie dostępności transportowej tych obszarów.

"Dziś najważniejszym aspektem transportu jest czas. Aby zatem uczynić go bardziej efektywnym i wydajnym, stawiamy na bardzo dobry rozwój infrastruktury konwencjonalnej, gęstą sieć połączeń, wykorzystanie innowacji i wyników badań. Dysponujemy środkami na rozwój infrastruktury, zarówno z funduszy unijnych, jak i budżetu państwa i budżetów samorządowych – poinformował"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA