REKLAMA

Morawiecki: Trzeba zamknąć nierentowne części kopalni

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)
  • 29 listopada 2015 11:00
Morawiecki: Trzeba zamknąć nierentowne części kopalni - Mając problemy ze zbytem krajowego węgla powinniśmy sobie jakoś poradzić z importem węgla - mówi Morawiecki (Mateusz Morawiecki, fot. PTWP/Piotr Waniorek)

- Trzeba podjąć zaawansowany i skomplikowany program restrukturyzacyjny polskiego górnictwa węgla kamiennego - powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.

- To potężny problem odziedziczony po ostatnich kilku latach, kiedy zdecydowanie za mało zrobiono wokół górnictwa, zwłaszcza wtedy, kiedy ceny węgla była dużo wyższe i można było zainwestować np. w nowe szyby wydobywcze, które dziś dałyby możliwość wydobycia węgla po dużo niższych cenach - mówił Morawiecki.

Dodał, że trzeba zdobyć pieniądze na inwestycje po to, aby taniej móc węgiel wydobywać.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Esteban 2015-11-29 11:39:47
    Czy do imbecyli wreszcie dotrze,że nierentowne kopalnie trzeba sprywatyzować,a nie zamykać?Ale nie-dla nich bardziej od interesu górników liczy się interes związkowców.Widać,że p.Morawiecki dużo nie różni się od swojego ojca pod względem gospodarczym.
  • Chachar 2015-11-29 11:22:03
    Znowu bez szczegółów - aż prosi się aby podać jak ma się to o czym mówi p. Morawiecki do "wyciszania" kopalń według pomysłu p. Tobiszowskiego. Ale i tak taka mina podłożona pod Barbórkowo-Mikołajowe wystąpienia p. Szydło zapowiada ciekawe czasy. Nie mógł poczekać do siódmego grudnia!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA