REKLAMA

Morawiecki uspokaja: Nie ma pomysłu podniesienia stawki z 19 do 40 proc.

  • Autor: PAP/JS
  • 03 listopada 2016 20:14
Morawiecki uspokaja: Nie ma pomysłu podniesienia stawki z 19 do 40 proc. Wicepremier Mateusz Morawiecki. (fot. mat. IPN)

• W ramach projektu wprowadzania jednolitego podatku nie ma pomysłu podniesienia stawki z 19 proc. do 40 proc. - poinformował wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki.
• Z założeń wynika, że rząd obniży podatek "ogromnej większości" przedsiębiorców.
• Morawiecki podtrzymał termin wprowadzenia podatku w życie na początku 2018 roku.

"Wstępne założenia (dot. podatku jednolitego -red) są już znane. Mogę uspokoić nadmiarowe obawy. Te założenia chcemy poddać publicznej debacie. Spotka się grono ekspertów, ale chcemy, żeby to było w domenie publicznej" - powiedział Morawiecki.

"Zasadniczo tam są same dobre wiadomości dla przedsiębiorców. Chcemy, żeby ogromna większość przedsiębiorców miała niższy klin podatkowy, ale zastanawiamy się w jaki sposób zaproponować opodatkowanie bardzo dużych biznesów, które są na działalności gospodarczej. To jest znak zapytania, nie do końca jeszcze rozstrzygnięty. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli dziś ktoś płaci podatek 19 proc., a miałby płacić 40 proc., to byłby bardzo niezadowolony i żadnych takich propozycji podniesienia z 19 proc. na 40 proc. nie mamy" - dodał.

Morawiecki poinformował, że rząd na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej kształtu daniny ma czas przynajmniej do wiosny 2017 r.

Na pytanie, czy nadal obowiązującym terminem wprowadzenia podatku w życie jest początek 2018 roku, Morawiecki powiedział: "Tak, to jest dziś termin wstępnie zaplanowany dla podatku jednolitego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA