REKLAMA

Morawiecki we Wrocławiu: Polska staje się centrum transportu szynowego

  • Autor: PAP/MIW
  • 31 października 2016 12:44
Morawiecki we Wrocławiu: Polska staje się centrum transportu szynowego We Wrocławiu będą powstawać nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn. (fot. ma. Deutsche Bahn).

• Cieszę się, że Polska staje się też wielkim centrum transportu szynowego – powiedział w poniedziałek (31.10) wicepremier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu, gdzie uczestniczył w otwarciu nowoczesnej hali produkcyjnej firmy Bombardier Transportation Polska.
• Bombardier zainwestował ponad 250 mln zł w rozbudowę zakładu we Wrocławiu.
• W nowej hali produkcyjnej będą powstawać nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów podkreślił, że we Wrocławiu powstała jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych w Europie.

- Bombardier jest jednym z liderów światowych i cieszę się, że taki lider jest z nami tutaj, w Polsce. To zakład, który produkuje swoje pociągi i lokomotywy na najwyższych standardach, najwyższej wartości dodanej. I to jest to, o co nam chodzi w naszej Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - powiedział wicepremier.

Jak wyjaśnił, chodzi o to, by "tworzyć produkty przyjazne dla ludzi, efektywne kosztowo, ale najwyższej jakości i przyjazne dla środowiska".

- I tutaj wszystkie te nitki się ze sobą zbiegają. Cieszę się, że Polska staje się też takim wielkim centrum transportu szynowego - powiedział wicepremier.

Ponad 250 mln zł zainwestowała w rozbudowę zakładu we Wrocławiu firma Bombardier Transportation Polska, specjalizująca się w rozwiązaniach dla transportu szynowego. W nowej hali produkcyjnej będą powstawać nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn.

We Wrocławiu powstanie 600 nadwozi do wagonów pociągów dużych prędkości typu ICE 4. W fabryce będą wykorzystywane technologie, których do tej pory w polskich fabrykach kolejowych nie stosowano. To m.in. spawanie laserem 3D.

W ramach tej inwestycji powstanie 100 nowych miejsc pracy i zatrudnienie wzrośnie do 800 osób.

Firma Bombardier jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. Zatrudnia ponad 1500 osób w zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA