REKLAMA

Morawiecki zapowiada centralny port lotniczy oraz integrację spółek rolnych

  • Autor: bad/PAP
  • 17 maja 2016 13:29
Morawiecki zapowiada centralny port lotniczy oraz integrację spółek rolnych Będzie centralny port lotniczy. Fot. pixabay

Koncepcja centralnego portu lotniczego, integracja spółek z sektora rolnego, program budowy polskich oszczędności oraz promocja transportu elektrycznego - to projekty rządowe, jakie zasygnalizował we wtorek wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

We wtorek Rada Ministrów przedstawiła sprawozdanie z pierwszego półrocza działalności rządu.

"Rozmawiamy o wielu projektach, o których nie chciałbym jeszcze przesądzać, np. centralny port lotniczy w fazie zupełnie koncepcyjnej, jak również integracja spółek z sektora rolnego i przemysłu rolno-spożywczego" - powiedział Morawiecki.

Wymienił także, projekty dotyczące polskiej energetyki. "Wiemy dobrze jak polityka klimatyczna wpływa na energetykę polską (...). Bardzo dużo czasu poświęcamy tym projektem" - podkreślił szef resortu rozwoju. Dodał, że prowadzone są także prace nad projektami przedstawionymi przez ministra ochrony środowiska oraz ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

"A kolejny, który będzie interesujący dla całego społeczeństwa, to promocja transportu elektrycznego, który może być znakiem firmowym Polski, i który też wymaga współpracy między różnymi resortami" - powiedział.

Zapowiedział, że w ciągu "trzech, czterech" miesięcy resort przedstawi "program budowy polskich oszczędności". "W ciągu trzech, czterech miesięcy przedstawimy bardzo kompleksowy program budowy polskich oszczędności w najbliższych pięciu, dziesięciu i piętnastu latach. Odbudowa czy budowa polskich oszczędności, bo my ich nigdy nie mieliśmy, jest warunkiem kluczowym, warunkiem długoletniego rozwoju gospodarczego opartego o zdrowe podstawy" - podkreślił Morawiecki.

"To będzie na pewno znak firmowy wielu naszych działań na przyszłość" - dodał.

Premier Beata Szydło zobowiązała ministra Morawieckiego do przedstawienia szczegółowego harmonogramu prac resortu do końca czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA