REKLAMA

Morawiecki zarysował cel gospodarczy kraju. Ma powstać ekonomia oparta na wiedzy

  • Autor: PAP/GP
  • 20 kwietnia 2016 12:56
Morawiecki zarysował cel gospodarczy kraju. Ma powstać ekonomia oparta na wiedzy Wicepremier pytany o wzrost polskiego PKB zaznaczył, że liczy na coraz szybszy rozwój polskiej gospodarki. (fot.:)

• Zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy - to według zapewnień wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego cel jego resortu i całego rządu.
• W środę (20 kwietnia) wicepremier spotkał się z największymi małopolskimi przedsiębiorcami w Krakowskim Parku Technologicznym.

- Kraków jest najstarszym polskim ośrodkiem wiedzy, chcielibyśmy żeby stanowił inspirację do rozwoju branż, gospodarczego, który opiera się o jak najwyższą wartość dodaną - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, dzięki wartości dodanej, jaką jest wiedza i innowacyjność, polscy przedsiębiorcy będą uzyskiwać wyższe marże, a co za tym idzie wyższą rentowność, przekładającą się na wyższe płace dla pracowników.

- To oddolna kreatywność, przedsiębiorczość będzie decydowała o sukcesie. To ona zdecyduje, czy nasi przedsiębiorcy wsparci odpowiednimi działaniami, w tym grantami i dotacjami, ale też odpowiednimi regulacjami, będą w stanie podbijać nowe rynki - zaznaczył szef resortu rozwoju.

Jak dodał, instrumentem rządu wspierającym zarówno przedsiębiorców, jak i samorządy będzie Polski Fundusz Rozwoju utworzony na bazie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe. Fundusz powinien uzyskać pełną funkcjonalność w tym roku.

- Na pewno będzie on bardzo mocno zrekonstruowany w kierunku instytucji mocno pomagającej przedsiębiorcom, branżom, ale też samorządom w realizacji różnych projektów - zapowiedział Morawiecki.

Przeczytaj: Pomoc ministerstwa rozwoju dla regionów wschodnich kraju

Wicepremier pytany o wzrost polskiego PKB zaznaczył, że liczy na coraz szybszy rozwój polskiej gospodarki, ale dla niego najważniejsze jest, żeby wzrost PKB był zdrowy, żeby on się opierał o wartość dodaną, żeby mocno rósł polski eksport i równocześnie dokonywała się reindustrializacja, a nie był oparty jak do tej pory na kredycie.

- Nie patrzmy tylko na to, czy to jest 3,2 czy 4,2 ale patrzmy też jakie są komponenty tego wzrostu. Ja będę pewno bardzo mocno starał się o to, żeby to był jak najbardziej zdrowy wzrost długofalowo korzystny dla polskiej gospodarki - podkreślił Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA