REKLAMA

Mordasiewicz: Przestańmy mówić, że zakaz handlu w niedzielę ratuje pracowników

  • Autor: AT
  • 18 października 2016 08:39
Mordasiewicz: Przestańmy mówić, że zakaz handlu w niedzielę ratuje pracowników Ponad 40 proc. pracowników nie chce zakazu handlu w niedzielę (fot.shutterstock)

• 42 proc. pracowników handlu sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę - wynika z badania TNS wykonanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.
• 49 proc. popiera ten pomysł.
• 9 proc. nie ma zdania.

40 proc. pracowników handlu pracujących w niedzielę i 43 proc. nie pracujących w niedzielę sprzeciwia się zakazowi handlu. Zakaz handlu w niedzielę popiera 49 proc. pracujących w niedzielę i 48 proc. nie pracujących tego dnia - wynika z badania.

Ponad połowa osób pracujących w handlu w niedzielę, które dziś opowiadają za zamknięciem sklepów, jest gotowa zmienić swoje zdanie. W tej grupie 52 proc. zgodziłaby się na sklepy otwarte w niedzielę, gdyby otrzymała dodatek finansowy za pracę w niedzielę, a 54 proc. zmieniłaby zdanie, gdyby pracodawca wprowadził dobrowolność pracy w ten dzień – pokazuje badanie.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę także przez internet?

– Przestańmy wreszcie mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu. Badanie jasno pokazuje, że już dziś 40 proc. pracujących w niedzielę nie chce zakazu, a połowa zwolenników tego rozwiązania jest gotowa zmienić zdanie – komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu w Konfederacji Lewiatan.

Badanie telefoniczne przeprowadził TNS na reprezentatywnej próbie 500 pracowników handlu w okresie 29 września – 3 października 2016 r. na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Arcybiskup 2016-10-18 10:27:31
    Proponuję zamknąć również kościoły. Ksiądz też człowiek a nawet więcej :-). Mówiąc poważnie, nic już nie uratuje kleru od odpływu ludzi. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i zaczyna rozumieć że finansuje nie swoje poparcie u sił wyższych ale grube fury biskupów. Zamykanie sklepów w niedziele nic nie pomoże.
  • Sk 2016-10-18 09:58:45
    Niedziela- niedziałać tam gdzie nie jest to konieczne, a Polacy nie mają nadmiaru gotówki i spokojnie wydadzą swoje oszczędności a nawet zadłużą się w pięć lub sześć dni tygodnia. Z powodu skrócenia czasu pracy zmniejszą się koszty handlu, a ludzie którzy są tam zbędni bez problemu znajdą zatrudnienie w innych usługach czy w przemyśle ,gdzie istnieje problem z uzupełnieniem wakatów ;)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA