REKLAMA

MR chce poprawić sytuacją polskich miast

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 04 sierpnia 2016 14:50
MR chce poprawić sytuacją polskich miast W projekcie „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, jaki przygotowało Ministerstwo Rozwoju, przewidziana została kontynuacja działań „o charakterze horyzontalnym”, skierowanych do wszystkich miast (fot.: pixabay.com)

• Resort rozwoju przedstawił ambitne plany i programy mające służyć wzmocnieniu i poprawie sytuacji polskich miast.
• Zapowiada m.in powrót do centrów miast czy lepsze wykorzystanie janosikowego.

W Polsce występują silne zróżnicowania przestrzenne w poziomie rozwoju społecznego i gospodarczego. Pomimo wzrostu gospodarczego odnotowanego w skali całego kraju w ostatnim dziesięcioleciu, można zaobserwować narastanie dysproporcji międzyregionalnych, jak i wewnątrz województw, będących konsekwencją szoku transformacyjnego, postępującej deindustrializacji oraz geograficznie selektywnego napływu inwestycji, głównie zagranicznych, koncentrujących się zwłaszcza w obszarach aglomeracji.

W projekcie „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, jaki przygotowało Ministerstwo Rozwoju, przewidziana została kontynuacja działań „o charakterze horyzontalnym”, skierowanych do wszystkich miast, bez względu na ich wielkość i położenie. Jednak szczególną uwagę rząd zamierza skierować na lepsze wykorzystanie potencjału aglomeracji dla utrzymania bądź zintensyfikowania ich dalszego dynamicznego rozwoju, oddziałującego na otoczenie funkcjonalne i wzmacniającego regionalną konkurencyjność oraz na średnie miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA