REKLAMA

MR: Projekt ustawy o wspieraniu i promocji eksportu w Sejmie do połowy roku

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lutego 2016 13:26
MR: Projekt ustawy o wspieraniu i promocji eksportu w Sejmie do połowy roku Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski (fot. youtube.com/Krajowa Izba Gospodarcza)

Projekt ustawy o wspieraniu i promocji eksportu, w tym powołaniu centralnej agencji eksportu, może trafić do Sejmu jeszcze w pierwszej połowie br., a do końca roku powinny zakończyć się związane z nim prace legislacyjne w parlamencie - podał wiceminister rozwoju Radosław Domagalski.

"Chciałbym, żeby już w pierwszym półroczu projekt ustawy był przesłany do Sejmu" - powiedział wiceszef MR na piątkowej konferencji prasowej. "Później ten proces jest poza naszą kontrolą, bo proces legislacyjny zależy też od prac parlamentu. Ale ponieważ jest to priorytetowa ustawa, jest to priorytet rządu, myślę, że te prace () będą sprawne i proces z pewnością zakończymy w tym roku" - podkreślił.

"Czy to będzie koniec trzeciego kwartału, czy początek czwartego kwartału - nie chciałbym deklarować tak definitywnie. Ale z pewnością w tym roku państwo zobaczycie materialne zmiany w tym systemie" - dodał.

Projekt - jak wyjaśnił Domagalski - przewiduje powołanie centralnej instytucji, koordynującej programy operacyjne przypisane obecnie różnym agencjom rządowym, w tym PARP, PAIiIZ, BGK, PIR, KUKE, czy resortom rozwoju i środowiska.

"Porządkujemy ten system i będziemy zarządzać procesem wspierania eksportu z pozycji jednej instytucji, która będzie też funkcjonalnie częścią całości tego systemu, czyli banku rozwoju. Nad tą koncepcją teraz pracujemy bardzo intensywnie. Też jestem w to zaangażowany" - powiedział wiceminister.

W styczniu wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła, że nowa agencja wspierania eksportu mogłaby powstać na początku 2017 r. Według niej zbudowana ma być na bazie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i posiadać budżet w wysokości 200-250 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA