REKLAMA

MR: Rating S&P - To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki

  • Autor: PAP/JS
  • 02 grudnia 2016 22:00
MR: Rating S&P - To dobra wiadomość dla polskiej  gospodarki Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej.
• To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki - skomentowało Ministerstwo Rozwoju.

"Agencja Standard & Poor's nie tylko zachowała dotychczasową ocenę ratingową Polski, ale co istotne - odnosząc się do przyszłości naszej gospodarki - podniosła perspektywy jej rozwoju z oceny negatywnej na stabilną. Tym samym, wiarygodność naszej polityki gospodarczej oraz zdrowy stan finansów publicznych zostały potwierdzone przez S&P" - napisało ministerstwo w komentarzu.

MR zwraca uwagę, że "pozytywna ocena wiarygodności kredytowej Polski jest tym bardziej znacząca, że przypada w okresie kolejnej odsłony dekoniunktury europejskiej gospodarki i nieznanych dla całej Unii Europejskiej skutków wydarzeń, takich jak zaplanowane na najbliższą niedzielę referendum konstytucyjne w Włoszech".

W opinii resortu, "jednym z najistotniejszych elementów wzmacniania wiarygodności Polski na arenie międzynarodowej będzie dbałość o stabilne finanse publiczne i efektywne powiązanie polityki budżetowej z celami rozwojowymi polskiej gospodarki"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-12-03 08:15:12
    A wszyscy eksperci mówili, że nasze ratingi będą spadać. Czyli co? Mylili się czy kłamali?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA