REKLAMA

MR: Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjęta przez Komitet Stały RM

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2017 19:16
MR: Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjęta przez Komitet Stały RM Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego. (fot. KPRM/twitter.com)

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR); teraz trafi ona na posiedzenie rządu - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju.

Według biura prasowego resortu są jeszcze pewne kwestie do rozstrzygnięcia przez Radę Ministrów. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego.

Jak mówił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w opublikowanym wywiadzie, rząd zajmie się SOR w optymistycznym wariancie - jeszcze w styczniu, a w wariancie mniej optymistycznym - na początku lutego.

Wiceminister Kwieciński pytany o kwestie, które wzbudziły największe kontrowersje podczas konsultacji SOR, wskazał, że "na pewno mocno dyskutowana była kwestia energetyki". Na pytanie o rolę energetyki jądrowej w SOR Kwieciński odpowiedział: "Ten aspekt budził i budzi dyskusje nie tylko w świecie biznesu, również w administracji rządowej. Ale ostateczne rozstrzygnięcie przedstawimy po przyjęciu tego dokumentu przez rząd".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA